No 18

Turpmākās lapas ir paredzētas tikai pieaugušajiem. IESNIEGŠANĀS jūs apstiprināt, ka esat vismaz 18 gadus vecs.

Prezervatīvi

Informatīvais biļetens

Prezervatīvi 

Īpaši plāni vai īpaši izturīgi prezervatīvi: neaizmirstamai pieredzei, aizsardzībai un aizraujošam seksam.

Rādīt 1 - 7 no 7 vienībām
Rādīt 1 - 7 no 7 vienībām

Prezervatīvi ir kontracepcijas veids, ko lieto dzimumakta laikā, lai novērstu grūtniecību un samazinātu seksuāli transmisīvo infekciju (STI) risku. Tie ir izgatavoti no plāna, elastīga materiāla un tiek uzlikti uz dzimumlocekļa vai makstī pirms dzimumakta.

Prezervatīvu vēsture:

Prezervatīvi tiek lietoti jau gadsimtiem ilgi, un ir pierādījumi, ka tos lietoja jau senos laikos. Agrīnie prezervatīvi tika izgatavoti no tādiem materiāliem kā dzīvnieku zarnas, āda un lins, un tos galvenokārt izmantoja, lai novērstu seksuāli transmisīvo infekciju izplatīšanos. Mūsdienu gumijas prezervatīvus izgudroja 19. gadsimta beigās, un kopš tā laika to dizains un materiāls ir daudzkārt uzlabots.

Prezervatīvu veidi:

  • Lateksa prezervatīvi: tie ir visizplatītākais prezervatīvu veids un ir izgatavoti no lateksa gumijas. Tie ir efektīva aizsardzība pret grūtniecību un seksuāli transmisīvajām slimībām, taču tos var sabojāt eļļu saturoši lubrikanti.
  • Poliuretāna prezervatīvi: šie prezervatīvi ir izgatavoti no noteikta veida plastmasas un ir laba alternatīva cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret lateksu. Tie ir arī efektīvi grūtniecības un STI profilaksei.
  • Poliizoprēna prezervatīvi: šie prezervatīvi ir izgatavoti no sintētiska materiāla, kas ir līdzīgs lateksa materiālam, bet dažiem cilvēkiem neizraisa alerģiskas reakcijas. Tie ir efektīvs līdzeklis grūtniecības un STI profilaksei.
  • Sieviešu prezervatīvi: Šos prezervatīvus ievieto makstī pirms dzimumakta un tie nodrošina aizsardzību gan pret grūtniecību, gan STI.
  • Aromatizēti prezervatīvi: šiem prezervatīviem ir aromatizēts pārklājums, kas var padarīt orālo seksu patīkamāku. Tomēr tie nav ieteicami vaginālajam vai anālajam seksam, jo pārklājumā esošais cukurs var izraisīt infekcijas.
  • Teksturēti prezervatīviTeksturētiprezervatīvi: šiem prezervatīviem ir izciļņi, izciļņi vai cita tekstūra, kas var palielināt seksuālo baudu abiem partneriem.


Prezervatīvu lietošana:

Lai prezervatīvi būtu efektīvi, ir svarīgi tos pareizi lietot. Ja izmantojat prezervatīvu, pirms dzimumkontakta tas ir jāuzvelk uz erekcijas stāvoklī esoša dzimumlocekļa. Tas jālieto arī ar lubrikantiem uz ūdens bāzes, jo lubrikanti uz eļļas bāzes var sabojāt prezervatīvu. Pēc ejakulācijas prezervatīvs rūpīgi jānoņem un jāizmet atkritumos.

. Rezumējot, prezervatīvi ir svarīgs līdzeklis nevēlamas grūtniecības novēršanai un STI riska samazināšanai. Ir daudz dažādu prezervatīvu veidu, un katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Ir svarīgi pareizi un konsekventi lietot prezervatīvus, lai nodrošinātu to efektivitāti.

Prezervatīvi anālajam seksam

Prezervatīvi ir ieteicami arī anālajam seksam, jo tie var pasargāt no seksuāli transmisīvajām infekcijām (STI) un samazināt grūtniecības risku. Tomēr ir svarīgi zināt, ka anālais sekss var vairāk noslogot prezervatīvu nekā vaginālais sekss. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizo prezervatīva veidu un pareizi to lietot.

Ja anālajam seksam izmantojat prezervatīvu, ir svarīgi izvēlēties izturīgu, izturīgu prezervatīvu, kas izgatavots no lateksa, poliizoprēna vai poliuretāna. Aromatizēti vai teksturēti prezervatīvi nav ieteicami anālajam seksam, jo tie var palielināt prezervatīva plīšanas risku. Svarīgi ir arī izmantot lubrikantu uz ūdens bāzes, jo lubrikanti uz eļļas bāzes var sabojāt prezervatīvu.

Ja anālajam seksam izmantojat prezervatīvu, pārliecinieties, ka tas tiek lietots pareizi. Pirms dzimumakta prezervatīvs ir jāuzvelk virs erekcijas stāvoklī esoša dzimumlocekļa. Tas jālieto arī ar lielu daudzumu lubrikanta uz ūdens bāzes, lai samazinātu tā plīšanas risku. Pēc ejakulācijas prezervatīvs rūpīgi jānoņem un jāizmet atkritumos.

. Svarīgi arī zināt, ka prezervatīvi nenodrošina 100% aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām un ka dažas seksuāli transmisīvās slimības var tikt pārnestas caur ādas kontaktu. Papildus prezervatīvu lietošanai ir svarīgi praktizēt drošu seksu, regulāri pārbaudoties uz STI un orālā seksa laikā izmantojot citus aizsardzības līdzekļus, piemēram, zobu aizsprostus.